SANAL ALIŞVERİŞ GÜVENLİĞİ

Değerli Müşterimiz,
Online alışverişte '3D Secure' güvenliği konusunda MasterCard ve Visa tarafından  yapılan çalışmalarla birlikte Axess ile internet üzerinden yapılan alışverişlerde daha güvenli bir ortam sağlayan 3D Secure hizmetini kart sahiplerimize ve siz  üye işyerlerimize sunuyoruz.
3D Secure, kart sahibinin internet ortamında alışverişi sırasında ekstra güvenlik sağlayan, banka ve kart sahibi arasında oluşturulan bir güvenlik ortamıdır. Bu yeni uygulama sayesinde, kart sahibi sisteme kişisel bilgilerini girerek kaydolabilecek, kendi belirleyeceği şifre ve kişisel mesaj ile internet ortamında kartının yetkisi dışında kullanımını engelleyebilecektir.
Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.  3D Secure sistemini destekleyen firmaların web sayfalarına Visa ve Mastercard'ın aşağıdaki logolarını koymaları gerekmektedir.  
Ayrıca BKM tarafından 3D Secure uygulamasının bilinirlik ve kullanımının arttırılmasına yönelik olarak hazırlamış olduğu www.bkm.com.tr/sanal_alisveris.html web sayfasına link verilmesi
faydalı olacaktır. Aşağıdaki 3D Secure logolarının da bu hizmeti veren üye işyerlerimizin web sayfasında yer alması gerekmektedir.

Aralık 2004 tarihi itibariyle Axess kart sahiplerine 3D Secure hizmeti sunulmaya başlanmış olup,
siz üye işyerlerimizin 3D Secure sistemine dahil olması ile birlikte, kart sahipleri sitenizden daha güvenli alışveriş yapabilecek, sizler ise gelecek itirazlarda daha az risk taşıyacaksınız.
Üye işyeri olarak bu sisteme dahil olmanız halinde firmanıza sağlayacağı kazançlar:
1.       E-ticaret işlemlerinde müşterinin 'Ben yapmadım' diyerek itiraz ettiği işlemler için sorumluluğunuz minimuma inmektedir. Dolayısıyla bu işlemlerden doğan zararlar üye işyerinizden tahsil edilmeyecektir.
2.       Daha garantili online ödeme yapılmasına olanak sağlanacaktır.
3.       Yapılan sanal işlemler için güven ortamını oluşturulacaktır.
4.       Sağladığı güvenlik, online alışverişi teşvik edecektir.
5.       Sanal POS çalışma şartlarınızda (bloke/komisyon) avantajlı fiyatlama,

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.